Oszust w sieci

Forum osób oszukanych na serwisach aukcyjnych


#1 2011-06-06 19:16:02

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

Niestety kolejny kolejny przypadek oszustwa, tym razem użytkownik julkamonline.
Zapraszam do wymiany informacji. Razem zawsze można skuteczniej dochodzić swoich praw.
Życzę wszystkim sukcesu w odzyskaniu utraconych środków.

Offline

 

#2 2011-06-10 13:11:47

gutek88

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

witam, zostałem oszukany przez julkamonline jeszcze sprawy nie zgłosiłem na policje, dodam tylko że zostałem już 2 razy oszukany na doładowaniach po czym zgłosiłem sprawy na policję i oczywiście nie odzyskałem pieniędzy. W obydwu odmowa wszczęcia postępowania. POK allegro (program ochrony kupujących) w takich sytuacjach nie oddaje pieniędzy oszukanym. Powód w jednym przypadku nie ustalono sprawcy, a w drugim nie jestem w stanie nawet tego pojąć, ale sprzedawca/oszust (bo chyba tak mogę napisać) tłumaczy się tym, że nie wysłał doładowań z przyczyn obiektywnych i nie zawinił. Za to ja zawiniłem bo u niego kupiłem, to jakieś wolne żarty Brak kasy i doładowań do dziś, a teraz kolejna. Czekam na kolejnych poszkodowanych może coś w grupie "zdziałamy". Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-06-11 11:36:41

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

Totalna plaga się robi z tymi oszustwami na doładowaniach. Ja kupiłam u niego wcześniej i dostałam doładowanie więc miałam szczęście... Tak naprawdę odkąd mam nauczkę, nie biorę udziału w aukcjach w których trzeba czekać na kod dłużej niż jeden dzień. Jest mniejsze prawdopodobieństwo oszustwa tak mi się wydaje, zawsze od razu można interweniować, a nie dopiero po tygodniu czy dwóch.

Co do odzyskania pieniędzy słyszałam że najlepszą opcją jest płatność kartą gdzie usługa chargeback (obciążenie zwrotne) pozwala na odzyskanie pieniędzy. Bank w przypadku niewywiązania się sprzedającego z umowy zwraca pieniądze. Sama z tego nie korzystałam ale wiem od kilku osób, że to naprawdę działa, nie trzeba zgłaszać na policję, tyko do banku reklamacje i pieniądze wracają w takich przypadkach jak ten.

Gutek88 niestety widząc po Twojej wypowiedzi o doświadczeniami z policją bardziej chronieni są oszuści niż uczciwi użytkownicy niestety, przykre to...

Mam nadzieje że więcej poszkodowanych tutaj zajrzy, choć wiem że zostało utworzona specjalna grupa google gdzie wymiana informacji już trwa.

Offline

 

#4 2011-06-12 10:43:00

toms19

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-12
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

Witam. rowniez zostalem oszukany przez tego uzytkownika, zglosilem sprawe na policji zobaczymy co bedzie dalej. moge przytoczyc  jedynie historie ktora zdarzyla mi sie rok temu dokladnie 04.maja2010 przez uzytkownika szympros. sprzedawal laptopy 4 osoby w tym i ja kupilsmy po 1 sztuce za 1800zl/szt . oczywiscie trafilismy na oszuta po wplaceniu pieniedzy koles znikl. Oczywiscie zglosilem sprawe na allegro i policje dostalem zawiadomienie o wszczeciu postepowania, zgloszenie do POK  allegro i dzieki bogu allegro oddalo mi cala kwote ( no bez kosztow wysylki ale to juz niewazne).  tydzien temu dostalem listem poleconym z prokuratury w gliwicach pismo o umorzeniu sledztwa przeciwko j.tward......  (szympros) z powodu nie mozliwosci wykonania eskpertyz audio-wizualnych. kpina prawda? oszusci maja wieksze prawa niz pokrzywdzeni. przeciez sprawa jest prosta wzial pieniadze oszukal jest winny  jest wina musi byc kara. a tak wzial moja i 3 pozostalych kase i sie smieje teraz z tego i z pewnoscia zrobi to samo na allegro pod innych nickiem niebawem. gdyby pok allegro nie oddalo mi wtedy tych pieniedzy nigdy w zyciu bym ich nie odzykal przez polskie sady policje czy prawo...
pozdrawiam wszytskich i licze na pozytywne rozpatrzenie sprawy oszuta julkamonline

Offline

 

#5 2011-07-26 12:36:13

Robicom

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

numer wszczęcia: RSD 13/11 Prokuratura Rejonowa KWP w Radomiu

Offline

 

#6 2011-07-29 17:54:00

ewann21

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

Witam

Niestety padłam ofiarą tego oszusta ;/ Nie wiem czemu tak się stało i czemu moja czujność nie zadziałała. Jest mi strasznie głupio. Moja strata na szczęście nie wynosi zbyt dużo, ale dla mnie jest to suma bardzo duża czyli 273zł.
Byłam dzisiaj na policji ale uzyskłama tylko informację, że ja nie mogę złożyć zawiadomienia, ponieważ poszkodowanym faktycznym jest osoba, która kupiła ode mnie sprzęt, a oczywiście go nie dostała niestety. Osoba ta po otrzymaniu tej informacji ode mnie powiedziała, że ją to nie interesuje (i się nie dziwię) i że jeżeli nie oddam jej pieniędzy to pójdzie na policję i złoży zawiadomienie na mnie. Nie chciałabym aby do tego doszło ;/ Z chęcią bym zwróciła całą sumę, aczkolwiek praca jako sprzedawca na allegro miała mnie wybawić z długiego bezrobocia a nie jeszcze bardziej pogrążać w długi.
Nie chcę aby ten email zabrzmiał jak próba wyłudzenia pieniędzy. Mogę każdemu udowodnić, że przelałam pieniądze na konto tego oszusta. A jakby ktokolwiek chciał nawet niewielką sumą mnie wesprzeć to na pewno było by mi o wiele lżej.
Proszę tylko nie pisać, że samemu jestem sobie winna, bo wiem że jestem!!!!! Dałam się zrobić jak debil i już wystarczająco jest mi głupio.
Dla każdego który by chciał mnie wesprzeć czy radą (co dalej robić) czy też symboliczną kwotą oto mój adres email: ewann21@wp.pl

Offline

 

#7 2012-03-16 21:37:04

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika julkamonline

Ewann21 Jeżeli Ty przelałaś pieniądze na konto oszusta i on nie wywiązał się z transakcji to składaj zawiadomienie na niego i później do POK. Z tego co piszesz to Ty jesteś poszkodowana jeżeli towaru nie otrzymałaś. Druga sprawa, to że Ty nie wywiązujesz się ze swoich rozliczeń to całkiem inna kwestia, ale szczerze powiem, nie zdziw się jeżeli ktoś złoży zawiadomienie na Ciebie, że nie otrzymał towaru ani zwrotu, gdyż z Tobą zawierał transakcję.
 

Edit:
Informacja z komentarzy tego użytkownika

"NARESZCIE SIEDZI !!! Decyzją sądu 28-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat. Poszkodowani mogą kontaktować się z Wydziałem do walki z Przestępczością Gospodarczą po numerami telefonu: (48) 345 36 44, 345 25 32 lub 345 29 81 - RADOM"

Oraz ze strony

http://www.policja.pl/portal/pol/1/7510 … licji.html

"Internetowy oszust w rękach Policji

Współpraca policyjnych specjalistów i ekspertów z działu bezpieczeństwa portalu transakcyjnego Allegro, doprowadziła do aresztowania internetowego oszusta. Zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, 28-letni mieszkaniec Radomia Kamil O., oszukał blisko 800 osób na kwotę ponad 100 tys. złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawę internetowego oszusta policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mazowieckiej komendy ujawnili dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa portalu transakcyjnego Allegro. Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Radom-Wschód zakończyło się zatrzymaniem 28-letniego mieszkańca Radomia Kamila O. Jak ustalili pracujący nad sprawą funkcjonariusze, mężczyzna ten oferował na Allegro do sprzedaży kody doładowujące telefony komórkowe różnych sieci. Po zakończeniu licytacji i otrzymaniu pieniędzy od wygrywającego aukcję, oszust nie wysyłał wylicytowanych kodów. W ten sposób, tylko przez dwa miesiące, oszukał blisko 800 osób z całej Polski na kwotę ponad 100 tys. złotych.

Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Pracujący nad sprawą śledczy zwracają się z prośbą do osób, które stały się ofiarami przestępczego procederu 28-latka o kontakt z wydziałem do wali z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy Policji - telefon (48) 345 36 44, 345 25 32 lub 345 29 81.

(KWP w Radomiu / pt)"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl