Oszust w sieci

Forum osób oszukanych na serwisach aukcyjnych


#1 2010-09-28 23:24:12

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam,

Oszustwa na serwisach aukcyjnych stają się zmorą szczególnie w ostatnich czasach. Uważam że stanowczo i zdecydowanie trzeba z tym walczyć inaczej będzie to się poszerzać.

W związku z tym jak można zauważyć nie jestem jedyną osobą poszkodowaną przez tego użytkownika postanowiłam założyć forum mające na celu połączenie sił przez wszystkie osoby które chcą odzyskać pieniądze.
Zawsze wspólnie można skutecznie dociekać swoich praw.

Mam nadzieje że razem wszyscy poszkodowani skutecznie doprowadzimy tą sprawę do końca.

Offline

 

#2 2010-09-29 08:29:48

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

tak, ścignijmy go.... jak będę miał tylko czas to pójdę na policję, na pewno mu nie odpuszcze

Offline

 

#3 2010-09-29 22:53:43

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Miło, że ktoś jednak postanowił udzielać się tutaj i wymieniać informacjami, miejmy nadzieje, że jeszcze ktoś do nas dołączy.
Ja właśnie jestem na etapie zbierania niezbędnych dokumentów tworzenia opisu przebiegu aukcji, żeby nie musieć wszystkiego od podstaw wymyślać przy składaniu zeznań, znalazłam ciekawy wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu http://paragraf415.republika.pl/allegro286zaw.doc

Offline

 

#4 2010-09-30 18:27:50

Jaras1414

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam!
Również jestem jednym z poszkodowanych przez Szczygła Pawła. Gość ten do dnia dzisiejszego nie odbiera tel. Wiadomość o utworzeniu tego forum rozesłałem jeszcze 3 użytkownikom, którzy pisali do mnie wcześniej, także miejmy nadzieję że będzie nas więcej.
Wysłałem wiadomość o powstałym forum jeszcze do 15 użytkowników allegro którzy wystawili negatywne komentarze dot. oszusta jakim jest szczygieł_paweł

Ostatnio edytowany przez Jaras1414 (2010-09-30 19:07:43)

Offline

 

#5 2010-09-30 20:10:54

Monika_blondi1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam
Ja sprawę odnośnie aukcji zgłosiłam już na policję mają mnie informować o toku postępowania

Offline

 

#6 2010-09-30 21:16:44

jarejar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam,
Też jestem/byłem poszkodowany przez szczygiel_pawel. Zgłosiłem fakt na policję i po ok 3 tyg otrzymałem wpłatę na konto od tego gościa równą zapłaconej kwocie za kod pre-paid. Z tego co tu widzę mogę się czuć wyróżniony? Wydaje mi się, że szkoda czasu na dochodzenie "odszkodowań" itp. więc powoli zapominam o sprawie, ale jak będzie potrzebna jakaś pomoc, wskazówki co i jak należałoby powiedzieć na policji, proszę o kontakt, najlepiej na maila.

Offline

 

#7 2010-09-30 22:11:34

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Widzę zbiera się nas coraz liczniejsze grono, cieszy że ludzie jednak nie pozostają obojętni w takich sprawach.

Jak widać zgłaszane sprawy mają jednak pozytywne rozwiązanie to jest bardzo dobra informacja. Co do odszkodowań to faktycznie chyba nie ma sensu, już odzyskanie straconej kwoty to sukces. Jak widać warto poświęcić troszkę czasu i zgłaszać takie sprawy chociażby dal zasady inaczej takie przypadki będą się szerzyć.

Z tego co mi wiadomo do zgłoszenia potrzebne jest na pewno udokumentowanie wpłaty, wydruk aukcji i wszelka korespondencja. Czy coś jeszcze może dodatkowo?

Bardzo dziękuję Państwu za wszystkie odpowiedzi i zachęcam do dalszej wymiany informacji.

Offline

 

#8 2010-10-01 16:11:47

ACogluch

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam,
miesiąc temu złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa internetowego. Wczoraj Paweł Szczygieł przelał mi z powrotem pieniądze na konto. Jest to drugi raz, kiedy zostałem oszukany na Allegro. Za pierwszym razem wysłałem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwie do prokuratury załączając dowód wpłaty na konto oszusta oraz całą korespondencje. Tym razem poszedłem do najbliższego komisariatu złożyłem zeznanie, dołączyłem dowód wpłaty pieniędzy, oraz korespondencje z oszustem. Drugi sposób jest szybszy i moim zdaniem wygodniejszy ( jeżeli wyślecie zawiadomienie do prokuratury to oni przekażą to policji, a policja dopiero wtedy wezwie Was na przesłuchanie ). Dwukrotnie odzyskałem pieniądze ale coraz mniejsze zaufanie mam do Allegro i zaprzestałem robienia tam zakupów.

 

#9 2010-10-02 14:58:17

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Jego dane:

szczygiel_pawel
Jedlnia Letnisko 26-630

Przepraszam bardzo, ale będę musiała edytować ten wpis, ze względu na ochronę danych osobowych, myślę że wszyscy poszkodowani znają jego dane więc nie ma problemu z tym. mam nadzieje że zostanie mi to wybaczone przez autora wpisu. m_pat

męczmy go telefonami, wszystkim co sie da, niech wie że nie bedzie chodził bez strachu po ulicach

co do reszty zgadzam się, na pewno nie powinien czuć się bezkarnie, m_pat

Ostatnio edytowany przez m_pat (2010-10-02 16:05:10)

Offline

 

#10 2010-10-02 15:09:20

Daniel

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

mnie typo też oszukał na 100zł i też to nie jest mój pierwszy raz kiedy zostałem oszukany na allegro, niestety pierwszym razem pieniążków nie odzyskałem nawet po złożeniu doniesienia na policje, zobaczymy jak będzie teraz.

 

#11 2010-10-02 15:18:16

Daniel

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

na naszej klasie jest typo o takich danych nawet z tej miejscowości, może to on...

 

#12 2010-10-02 15:41:50

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

na pewno to on, pisalem do niego przez nk. nic nie opisywal - na pewno on.

Offline

 

#13 2010-10-02 16:03:19

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

urbanmaster napisał:

na pewno to on, pisalem do niego przez nk. nic nie opisywal - na pewno on.

dobry sposób znalezienia przez naszą klasę, można mu jeżeli się da dodać jakiś komentarz odpowiedni do profilu, może gdy znajomi zobaczą jak postępuje może to go szybciej zmobilizuje do oddania WSZYSTKIM kasy.
http://allegro.pl/phorum/show_user_prof … d=11499101 jego profil na Café Allegro

Bardzo pozytywne jest to że jednak zgłoszenia na policję dają efekt jak widać zwraca kasę tylko szkoda że niestety nie dobrowolnie.

Offline

 

#14 2010-10-02 21:51:37

krzysiekq85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam,

Mam pytanie do osób które zgłaszały sprawę na policję. Kiedy chciałem złożyć zawiadomienie policjantka zapytała z którego komputera był kupowany przedmiot (niby że muszą ustalić IP, i potrzebny jest im adres i wskazanie który komputer).  Nie wiecie czy policja jakoś się kontaktuje czy inaczej zawraca głowę właścicielowi łącza? Akurat ja nie kupowałem u siebie w domu i nie chciałbym żeby jakoś właściciel łącza się musiał tłumaczyć i brać udział w całej sprawie.

Byłbym wdzięczny za info w tej sprawie.

Offline

 

#15 2010-10-03 13:13:16

Daniel

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 1
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

ja napisałem do kilku jego znajomych, zróbcie tak samo, da  mu to do myślenia i może pod wpływem wstydu przed znajomymi szybciej to się skończy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaltańczyki miniaturki na sprzedaż buldog francuski hodowla