Oszust w sieci

Forum osób oszukanych na serwisach aukcyjnych


#16 2010-10-04 19:27:21

silc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Wydaje się że to on. Ja również zostałem przez niego oszukany i właśnie napisałem mu mało przyjemna wiadomość na nk, że jeśli nie odda mi pieniędzy to będę mu cyklicznie wystawiał na stronie głównej profilu komentarz na temat tego że jest oszustem i złodziejem. Zobaczymy co odpisze o ile w ogóle odpisze.

edit:
Odpisał. Napisał że przelał pieniądze i że sytuacja jaka zaszła wynika z tego że on również został oszukany przez dostawcę. Pieniądze faktycznie dotarły do mnie dziś po południu. Życzę powodzenia reszcie oszukanych.

Ostatnio edytowany przez silc (2010-10-05 19:23:43)

Offline

 

#17 2010-10-06 20:03:16

Eldorado

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

No tak - sprawa oddana w ręce policji zawsze skończy się powodzeniem.
Wychodzę z założenia że gość nie odda pieniędzy osobom które nie zgłosiły sprawy organom ścigania. To z prostej przyczyny.
Musi oddać sporo kasy i w pierwszej kolejności osobom którym musi - czyli tam gdzie pośredniczy policja. Jeśli by tego nie zrobił to poniósłby konsekwencje. Kwota przelana na jego konto pomnożona przez ilość osób która nie zgłosi się na policję - jest u niego w kieszeni. I to nie są małe pieniądze.

 

#18 2010-10-07 18:15:52

dzeles

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Siemka ludzie, mam do was pytanie mnie wspomniany frajerzyna szczygiel "przewalił" w lipcu(7.07), do tej pory nie doczekałem się pieniędzy, co prawda wysłał mi po 2 tygodniach od przelania kod, który był nieprawidłowy(prawdopodobnie wykorzystany już wcześniej), pytanie jest tego typu, czy jest sens po takim czasie iść z tym na policje? czy może jest już za późno? w swojej naiwności myślałem że jak będę codziennie zatruwał mu życie(smsy maile) to w końcu odda mi pieniądze , no ale niestety to nie nastąpiło.

Offline

 

#19 2010-10-07 18:38:58

Jaras1414

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

silc: Możesz opisać w jaki sposób dodać na NK komentarz do strony głównej tego oszusta (Szczygła Pawła)

Offline

 

#20 2010-10-07 20:11:21

Eldorado

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

dzeles napisał:

pytanie jest tego typu, czy jest sens po takim czasie iść z tym na policje? czy może jest już za późno?

Zdecydowanie nie jest za późno. Dokładnie nie odpiszę Ci jaki jest okres przedawnienia, ale nawet po roku sprawa będzie rozpatrzona. Sęk jedynie w dowodach które musisz dostarczyć. Np e-maile, aukcje, i inne ślady użytkowania nie są tak łatwo dostępne, albo już je zdążyliśmy skasować.

 

#21 2010-10-07 23:09:19

silc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

hmm... normalnie... wchodzisz na profil i na stronie głównej możesz dodać życzenia/komentarz/pozdrowienia/ co chcesz...

Offline

 

#22 2010-10-08 19:25:49

Jaras1414

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Gość zablokował wpisywanie wszelkich komentarzy na nk. Zapewne troche ludzi zatruwało mu życie...

Offline

 

#23 2010-10-08 19:28:58

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

ja wysyłam wiadomości do jego znajomych z prawdą o nim, proponuje Wam to samo robić!! niech wiedzą jaki z niego typ.
a jego dziewczyna to Anita Mital, też jest na NK - skupcie sie na niej i też do niej coś napiszcie jakiego ma wspaniałego chłopaka - zepsujmy mu coś tak jak on nam coś popsuł i marnuje nam dalej kupę naszego czasu złodziej!!
poproście ją niech napisze co sądzi o całej sprawie i gdzie tkwi prawda - umieśćcie to później na forum - niech wszyscy wiedzą.

Pozdrawiam wszytkich,

Ostatnio edytowany przez urbanmaster (2010-10-08 19:50:52)

Offline

 

#24 2010-10-09 19:20:35

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Gość wczoraj odebrał telefon którego numeru nie znał i po raz kolejny obiecał, że odda pieniądze w przyszłym tygodniu, ale pewnie jak zwykle skończy się na obietnicach.

Offline

 

#25 2010-10-09 22:32:08

semley1

Gość

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Ja również zostałam oszukana w lipcu przez p. Szczygła, do którego wiele razy dzwoniłam, ale albo nie odbierał, albo zbywał mnie tłumaczeniami, najpierw że wyśle kod za tydzień, potem że kodów nie będzie, potem że zwróci kasę, potem że niby przelał kasę, ale nie przeszło, potem miał jeszcze próbować, ale urwał się kontakt. Nie odpowiada na moje upomnienia. Nie wiem, czy mam zgłaszać sprawę na policję,  bo mieszkam za granicą i nie mogę za bardzo jeździć na przesłuchania itp. Czy ktoś może mi coś poradzić?

 

#26 2010-10-10 08:38:05

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

jak obiecałem napisalem do kilku jego znajomych list z prawdą jaki jest nieuczciwy odpisał mi znów kłamstwo że kase wyslał i straszy mnie że był na policji i zgłosił sprawę i zniesławienie, kurcze czy ja naprawdę muszę się bać tego?? pomóżcie - to w końcu nie ja zacząłem całą tą batalię. napisałem tak:

Witam!
Nie znamy się ale coś nas łączy. Otóż miałem nieprzyjemność poznać Twojego kolegę Pawła Szczygła. otóż wystawił aukcję na allegro z kodami doładowującymi i okazał się OSZUSTEM! oto link: http://allegro.pl/item1155723639_1155723639.html. Chciałem tylko poinformować Cię że Twój kolega to oszust i złodziej. Jeszcze w wakacje kupiłem od niego ten kod, wykręca się że go dostawca oszukał, ale czemu nie odbiera telefonów i pisze że już przelew zrealizowany a kasy i tak nie ma na koncie. Chciałem tylko poinformować byście uważali na tego gościa bo to co zrobił to jest świństwo.  Postraszyłem go że wyśle maila do jego wszystkich znajomych ale widzę że siętym wogóle nie przejmuje, więc ja też sie przestałęm przejmować, zgłosiłem sprawe na policje. Na wszelki wypadek jeszcze raz mu prześle nr konta na które ma zwrócić kasę, i nie robie tego dla nędznych 50 zł tylko dla zasady by tacy złodzieje nie bawili się i śmiali z takich ludzi jak my - którzy robią zakupy przez internet i w jakiś tam sposób ufają sprzedajacym. Strzeż się Pawle - nie pozostaniemy obojętni. Powstało nawet forum na twój temat - zabierzemy sięza ciebie od strony prawnej. Trzeba wyeliminować takich ludzi jak ty ze społeczności elektronicznej. Zrozumiałbym wszystko ale to że nie odbierasz telefonów i zwodzisz mnie kolejnymi datami przelania?? POwiedziałbyś prawdę a nie oszukujesz!! Ta wiadomość została dostarczona do ciebie jak i do twoich znajomych - pewnie ci bedzie teraz wstyd ale ja sie nie wstydze mówić prawdy i na policję teżsie nie wstydziłem iść.

Pozdrawiam znajomych pawła a tobie pawle życze by cie dosięgnęła sprawiedliwość.

Przepraszam wszystkich za spam ale myśle że to dobry pomysł.

Łukasz (Urbanmaster - allegro)

w razie wątpliwości:
Informacje dotyczące aukcji: ORANGE 50 ----> Tylko 44,44- - - - 90 DNI... (1155723639).


CZY MYSLICIE ŻE NAPISALEM COŚ ZNIESŁAWIAJĄCEGO??

pomóżnie bo nie chce teraz sie bać że to on mi założy sprawę:)

Offline

 

#27 2010-10-10 10:36:30

m_pat

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 14
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

urbanmaster napisał:

jak obiecałem napisalem do kilku jego znajomych list z prawdą jaki jest nieuczciwy odpisał mi znów kłamstwo że kase wyslał i straszy mnie że był na policji i zgłosił sprawę i zniesławienie, kurcze czy ja naprawdę muszę się bać tego??

Spokojnie spokojnie, po pierwsze to musi Ci wysłać potwierdzenie zlecenia przelewu. To najważniejsza sprawa jak nie ma potwierdzenia sprawy na 99% nie założy bo nie ma podstaw. Nawet gdyby założył to i musi pokazać dowód zwrotu gotówki. Zarządzaj tego od niego bezwzględnie. Mnie też kiedyś próbował wmówić że zwrócił kasę ale jak zażądałam dowodu nic nie odpisał.  Teraz mam dowód nagrałam ostatnią rozmowę telefoniczną z tym, że zobowiązuje się oddać pieniądze w przyszłym tygodniu.

Offline

 

#28 2010-10-15 16:11:58

Grigorij

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

Witam wszystkich!

Dziś zgłosiłem sprawę na policję. Poza tym pogadałem sobie z panią mł. asp. Powiedziała ona, że mimo tego, że Szczygieł prześle pieniądze to i tak będzie miał nieprzyjemności, bo oszustwa są ścigane "z urzędu".

Zachęcam wszystkich do zgłaszania się na policję. To naprawdę nie boli, a koleś nauczy się robić normalnie interesy. Polecam przygotować się do tej wizyty i mieć ze sobą:
- wydruk aukcji,
- wydruk komentarzy negatywnych,
- potwierdzenie z Płacę z Allegro,
- potwierdzenie transakcji z banku,
- korespondencja mailowa,
- dane sprzedającego.
No i oczywiście dowód osobisty.

Pytano mnie z jakiego komputera został dokonany zakup. Chodzi o to czy kody kupiono z domu.

Ostatnio edytowany przez Grigorij (2010-10-15 16:19:50)

Offline

 

#29 2010-10-18 16:50:43

urbanmaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

w sobotę byłem na policji - może zaczną go ścigać i ten oszust zwróci mi pieniądze (całe 44,44zł) nie robie tego dla kasy ale dla zasady... Każdemu radze zrobić to samo.

powodzenia w odzyskiwaniu kasy!!!

Offline

 

#30 2010-10-18 18:24:34

Grigorij

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: Tok postępowania w sprawie użytkownika szczygiel_pawel

urbanmaster napisał:

w sobotę byłem na policji - może zaczną go ścigać i ten oszust zwróci mi pieniądze (całe 44,44zł) nie robie tego dla kasy ale dla zasady... Każdemu radze zrobić to samo.

powodzenia w odzyskiwaniu kasy!!!

Ja też to zrobiłem dla zasady. Ale tak czy inaczej jest Program Ochrony Kupujących :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl